Indonézia

„Bhinneka Tunggal Ika“ po našom „Veľa, ale jeden“ krkolomne ale trefne vystihuje rozmanitosť republiky tvorenej zo 17 tisíc ostrovov. A to sa netýka len etnickej a spoločenskej rozdielnosti, ale najmä prírodnej biodiverzity.  O tú sa podaktorí celebritní zaslepenci pripravujú v momente, keď sa nezmôžu na viac než zaboriť kufor do piesku na Bali. Veď už len hneď v susedstve sa pýši turizmom stále nepobozkaný raj na zemi. Lombok, moja cieľová stanica.

Indonézia & Malajzia

Že o zábavu bude postarané sme zistili už na letisku, keď sme zbadali Zuzku so zlomenou nohou a baralmi v ruke. Drobné obmedzenie mobility predsa nikomu k vycestovaniu nezabráni! Zisťujeme však, že mať mrzáčika v parte je extrémne výhodné. Všetci tak získavame VIP vstupy a privátny letiskový doprovod, s ktorým sme si preplávali cez kontroly ako páni. A my ju od radosti […]

Hmm to ma zaujíma

Vydarenejší brat Bali. Lombok

Kúzelný ostrov Lombok je vzdialený len pol hodinky letu od Bali. O čo menší je rozlohou, o to viac bohatý na prírodu. V nedotknutej tropickej vegetácii sa do neba tiahne majestátna sopka vysoká 3,7 tisíc m. n. m., v dolinách sa rozliehajú banánové a kokosové plantáže a priezračný oceán obmýva ľudoprázdne pláže. Mňa sem tiahli najmä výlety do hôr a spoznávanie miestnej kultúry v zašitých horských dedinkách.

Hmm to ma zaujíma