Posledných pár dní vo filipínskom raji plánujeme dožiť na ostrove Bohol a Pangalo. Snažiac sa efektívne narábať s krátiacim sa časom sme usúdili (Ceco usúdil), že najlepšie bude cestovať v noci. Pripisujeme si na konto ďalšie super rozhodnutie a miesto tranzitu mini vanom z cestovky kývneme na ponuku týpkovi na chodníku. Ale ušetrené TRI eurá sú TRI eurá! Keď sme o polnoci zbadali polo-rozpadnú konštrukciu prekrytú plachou s dierami, cez ktoré nám jebali výfuky rovno do tváre a ešte sme aj poriadne premrzli, konečne sme pochopili cestovanie filipínskym lowcost.

Bohol transport
Bohol transport

Toto bola fakt Sophiina voľba. Buď sme boli prikrytí plachtou a bolo nam teplo ale dusili sme sa výfukovými plynmi, alebo sme plachtu odkryli aby sme mohli dýchať ale bola nám ukrutná zima. Nič medzi neexistovalo.

O 3 ráno nás v prístave Argao privítali vojaci so samopalmi a ťažko povedať, kto bol pre koho väčšia atrakcia. Široko ďaleko jediní bielej pleti sa pýšime zvečnením na ich pár fotočkách. Smotánka ako my dostala dokonca VIP miestenky, s najlepším výhľadom úplne vpredu lode. Radosť sa rozplynula so zistením, že loď nemá čelné sklo. Štyri hodiny špliechania ľadovej vody cestou na ostrov Bohol sa postaralo o to, že celá posádka ľahla v horúčkach.

Klinček celej nočnej akcie bolo zistenie, že aj keď sme dorazili na nové ubytko o 7mej ráno, museli sme do druhej popoludnia čakať na izby. Aspoň že sme mali dosť ušetreného času na chválospev vedúceho zájazdu.
#všetkyočinamne #hejtynajvačši #nechžijececo

Spiaci Ceco
Spiaci Ceco

Niet lepšieho lieku na prechorené telo než pálenka a láska. A v tomto duchu sa niesli nasledujúce dni. Pohodový chilling na Dumaluan beach v oblasti Panglao na ostrove Bohol, kde sa rozmaznávame konečne normálnym jedlom, drinkami a na miestne pomery prémiovým hotelovým servisom.

Dumaluan beach
Dumaluan beach
Dumaluan beach
Dumaluan beach
Marienka na pláži
Marienka na pláži

Tip pre zaľúbencov, kam sa odpojili aj Cecovci, pre trochu romantiky: Nine Degrees North Pavilon

Nine Degrees North Pavilon
Nine Degrees North Pavilon
Nine Degrees North Pavilon
Nine Degrees North Pavilon

Deň pána číslo 35 sme ešte celá parta zasvätili posledným výletovačkám. Po ceste na prefláknuté Chocolate hills, ktoré sami o sebe boli dosť o ničom (také máme aj na Poľane), sme sa zastavili na Pangas vodopádoch a za zmienku stojí aj Man-Made forest. Tento dvoj-kilometrový úsek cesty tvorený bránou z mahagónových previsov vás pošle do iného časopriestoru. Ozaj pecka! Čerešničkou poli okolité ryžové políčka. Kde sa hrabe celý Vietnam. Bohol bol fajn.

Posledný deň na ostrovoch počasie reflektovalo našu náladu a doprialo nám aspoň jeden poriadny lejak. Načasovanie miestnej búrky sme ocenili hlavne na sedadlách vo vrtuľovom lietadle čo sa chcelo každú chvíľu rozpadnúť. Nakoniec všetci živí a relatívne zdraví ešte dožívame v Manile a pomaly sa každý chystáme svojou cestou naspäť do domoviny. A dúfame, že sa aspoň pár dní neuvidíme 😀

Supa grupa
Supa grupa

KONIEC

Leave a Reply

Your email address will not be published.