Provinciu Pattaya naštevuje podľa Google až 5 miliónov turistov ročne. Po prílete zo Srí Lanky do Bangkoku sa autobusom presúvame necelých 200 km do evidentne najrušnejšieho strediska na východnom pobreží thajského zálivu aj my. Pattaya je vyhľadávaná najmä kvôli polohe – na dosah máte číre pláže, rušné centrum i čarovnú thajskú zeleň. Najväčším lákadlom je ale nočný život a mladé Thajky, ochotné za pár báthov splniť i tie najväčšie zvrátenosti. Presvedčil nás o tom starý chlípnik z južného Slovenska, ktorého sme spoznali v autobuse. Cestuje sem za rozkošou už po siedmy raz.

Osobitá atmosféra mesta sa nám previedla v plnej kráse hneď po príchode. Prečo nás žiadny taxikár nechcel odviezť k hotelu sme pochopili až po vzhliadnutí nápisu Boys town. Štyria slovenskí rodáci sem dokonalo zapadáme, a to ani nemusíme mať na sebe latexové tanga ako väčšina návštevníkov. Challenge accepted!

Boys town
Boys town

Epicentrom hýrivého nočného života v Pattayi je Walking street. Ulica plná barov, reštaurácií, masážnych salónov, diskoték a ľahkých dievčat, ktoré patria k miestnej kultúre. Nech už sú vaše pohnútky akékoľvek, túto ulicu si pripíšte na must see list – minimálne sa sem prísť aspoň počudovať. Pripravte si ale silný žalúdok a plnú peňaženku. V niektorých baroch sú dievčatá nevydržateľne otravné, v iných musíte každú pol hodinu po úderu na zvon platiť dámam drinky.

Kam sa určite oplatí ísť minúť výplatu:

Ak už podaktorí začínate slintať, verte, že ilúzia sexy zážitkov sa vám pri pohľade na starých dedov, povznášajúcich sa ruka v ruke s 15-ročnými kráskami, začne pomaly ale isto rozplývať.

Každodenná realita v Thajsku

Aspoň že stratenú chuť na erotiku ľahko nahradíte iným apetítom. Na Walking street totiž nájdete najlepšie pouličné Pad Thai v Ázii– konštatuje odborník na nudle Ceco 😉. No dobre ešte v Bangkoku na Khaosan Road je super Pad Thai.

Pobyt v Pattayi sa ale dá tráviť aj inak než flámovaním. Okrem vyvaľovania sa na pláži, šantenia na vodných skútroch či prechádzkach po promenáde sme sa vydali za jedným z najkrajších zážitkov v meste, Pattaya Floating Market. Drevené domčeky na brehu v kombinácii s plťkami plnými tradičného jedla, ovocia či zeleniny sú kúzelnou zmesou thajskej kultúry. Opojení vôňami na trhoch žasneme nad rôznorodosťou sortimentu – od jedla a korenín až pod ručne tkané látky či drevené hračky. Popularitu miestnej atrakcie znásobujú i doprovodné predstavenia regionálnych tancov a thajského boxu.

Pattaya Floating Market
Pattaya Floating Market

Okrem plávajúcich trhov odporúčame tiež vyraziť na vyhliadku Pattaya View point, odkiaľ získate celé mesto ako na dlani. Spravíte tu panoramatické fotky, za ktoré by sa nehanbili ani v Neckermane…

Pattaya View point
Pattaya View point

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *